Polecane narzędzia
Poniżej znajdziesz listę narzędzi, które znacząco poprawiają efektywność mojej pracy. Oszczędzają mi mnóstwo czasu, zarówno przy projektach zawodowych, jak i w codziennym życiu. Niemal każde z nich pomogło rozwiązać jakiś problem, którym nie chciałem się zajmować. Dzięki temu mogłem skupić się na tym, co daje mi satysfakcję i dostarcza realną wartość każdego dnia.
Część z opisanych narzędzi posiada linki afiliacyjne, dzięki którym możesz przyczynić się do rozwoju tego bloga. Ciebie to nic nie kosztuje, a możesz wręcz zaoszczędzić! Klikając w niektóre z nich, możesz liczyć na dodatkowy bonus w postaci darmowego przedłużenia okresu subskrypcji lub rabatu podczas rejestracji.
Zamieszczam tu wyłącznie aplikacje, z których sam korzystam i mogę je szczerze polecić. Lista będzie sukcesywnie aktualizowana, więc warto tu co jakiś czas zaglądać. Polecam sprawdzić również darmowy ebook (dostępny już niedługo), w którym znajdziesz najważniejsze narzędzia w pracy software developera.
Zarządzanie zadaniami
Nozbe
Od ponad roku towarzyszy mi każdego dnia. Pozwala nie tylko zaplanować, ale i zrealizować nawet największe projekty. To Nozbe pamięta o dziesiątkach nudnych obowiązków, a ja zyskuję przestrzeń do kreatywnych pomysłów. Synchronizacja zadań pomiędzy urządzeniami pozwoliła mi pozbyć się wszelkich notatników i karteczek. Decydując się na roczny abonament przy użyciu poniższego przycisku, zyskujesz dodatkowy darmowy miesiąc.
Sprawdź NozbeOrganizacja notatek
Evernote
Doskonałe uzupełnienie dla Nozbe. Wspiera mnie przy każdym większym researchu, a także w organizacji luźnych notatek. Przygotowuję w nim artykuły, dłuższe maile, a nawet agendy na spotkania z klientami. Wszystkie dokumenty wraz z załącznikami są oczywiście synchronizowane pomiędzy moimi urządzeniami. Rejestrując się przy użyciu poniższego przycisku, otrzymujesz darmowy miesiąc konta premium.
Sprawdź EvernoteDysk w chmurze
Dropbox
Zainstalowałem go pierwszego dnia pracy i jest ze mną od 10 lat. Nie zastanawiam się już nad tym, w jaki sposób przesyłać duże pliki, a kiedy wybije 17:00, pracę z dokumentem mogę dokończyć z innej lokalizacji. Nawet udostępnianie zdjęć z wakacji rodzinie przestało być wyzwaniem. Ze względu na liczne możliwości powiększania dostępnej przestrzeni, dla większości osób darmowe konto będzie w zupełności wystarczające. Rejestrując się przez poniższy przycisk, można zyskać dodatkowe 500 MB na start.
Sprawdź DropboxHosting WWW
The Camels
Hosting wybrałem po dość długim researchu i jak na razie mnie nie zawiódł. Cenowo na tle konkurencji wypada bardzo dobrze, a co ważniejsze - nie mam z nim problemów. Nawet gdy pojawiła się potrzeba skorzystania z supportu, to czas reakcji pomimo weekendu liczony był w minutach. Przy migracji z aktualnego hostingu, można zyskać do 3 miesięcy gratis.
Sprawdź The CamelsMailing
MailerLite
Doskonały wybór na pierwszy system mailowy. Wszystkie niezbędne opcje są dostępne w wersji darmowej aż do 1000 subskrybentów. Posiada również wbudowany edytor, gdzie przy pomocy szablonów można łatwo stworzyć pierwszy landing page, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Sprawdź MailerLiteSzablon WWW
GeneratePress
Stając przed wyborem szablonu na bloga, brałem pod uwagę głównie płatne rozwiązania. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że wybierając "darmową" alternatywę ostatecznie i tak zapłacę swoim czasem, próbując czymś zastąpić brakujące funkcje. Spośród czołówki ostatecznie zdecydowałem się na GeneartePress. Jest on przede wszystkim przejrzysty, szybki i responsywny, więc nie trzeba dodatkowo dostosowywać go do urządzeń mobilnych. Dodatkowo posiada 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu wiem, że sam autor jest pewien jakości swojego produktu.
Sprawdź GeneratePress